
Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Mazās Brīnumzemes interešu izglītības centrs jau vairākus gadus darbojas izglītības, tehnoloģiju un daudzpusīgas interešu izglītības jomā, piedāvājot izzinošus pasākumus un aizraujošas izglītības programmas un praktiskās darbnīcas skolās visā Latvijā. Piedāvātās apmācību programmas ir sagatavojuši un vada profesionāļi ar vairāk kā 20 gadu pieredzi.
2023.gada 18. janvārī 6. klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Elektronika sākumskolā”. Katra nodarbība sastāvēja no divām daļām. Pirmajā notika teorētiskā daļa – diskusija – meistara vadīta prezentācija, saruna par elektronikas lomu šodien, par tehnoloģijām un to lomu tuvākajā nākotnē jeb kādēļ no elektronikas nevienam neaizmukt.
2.daļa bija visinteresantākā – praktiskā daļa – elektronikas un lodēšanas darbnīca. Notika aizraujošs individuāls darbs un praktiska darbošanās ar elektronikas montāžas instrumentiem un radio detaļām.
19. un 20.janvārī 9., 11. un 12.a klases skolēniem notika izglītojošā tehniskā darbnīca “Iepazīsimies – mehatronika”. Nodarbības 1.daļā skolēni diskutēja par ražošanas automatizāciju, industriālo revolūciju. Meistars vadīja prezentāciju un iesaistīja sarunā skolēnus par to, ka mehatronika ir straujāk augošā starpnozaru inženierzinātņu profesija pasaulē. Praktiskajā nodarbībā – mehatronikas darbnīcā – skolēni komandās izveidoja mehatronisku ierīci.


16.janvārī, sagaidot barikāžu aizstāvju atceres dienu, 6.a klase kopā ar vēstures skolotāju un klases audzinātāju apmeklēja 1991. gada barikāžu muzeju un piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Spēlēsim barikādes”. Muzeja ekspozīcija atspoguļo 1991.gada janvāra notikumus. Apmeklētājiem piedāvāja aplūkot barikāžu izvietošanas maketu, barikādēs izmantotos priekšmetus – termosus, rācijas, plakātus, videokameras, gāzmaskas un citus eksponātus, kā arī īpaši atlasītas fotogrāfijas. Ekspozīcijā skolēni iepazinās ar omoniešu ekipējumu un kritušo piemiņas lietām. Noslēgumā varēja iespējams iepazīties ar dažādiem video un audio ierakstiem un sajust reālo tā leģendārā laikmeta elpu.


15.februārī 4.a, 4.b, 4.c klases skolēni radošā nodarbībā “Glezniecība tradicionāli un netradicionāli ” baudīja smilšu mākslu mākslinieces Daigas Kaufmanes vadībā. Visi darbojās ar ļoti lielu aizrautību un ieinteresētību. Tika gūtas pozitīvas emocijas. Skolēni aktīvi līdzdarbojās, eksperimentēja ar krāsām un smiltīm, vēroja atšķirības klasesbiedru darbos. Rezultātā izveidojās krāsaina, koša smilšu glezniņa, kuru katrs skolēns paņēma līdzi uz mājām.


Rīga ir viena no retajām pilsētām Eiropā, kurā saglabājies bagātīgs jūgendstila arhitektūras un mākslas objektu klāsts. Un tieši Rīgā ir vienīgais Baltijas valstīs muzejs, kas veltīts jūgendstila kultūrvēsturiskajam mantojumam.
2023. gada 10. martā 8.a klases kolektīvs kopā ar audzinātāju apmeklēja Rīgas Jūgendstila centru, lai iepazītos ar tā pamatekspozīciju.
Muzejā skolēni uzzināja, ka muzejs – dzīvoklis sastāv no 2 daļām. Viena – reprezentācijas telpas, kurās tiek pieņemti darījumu cilvēki vai viesi, otra – personīgās telpas, kurās netiek ielaisti svešinieki. Pirmās bija ļoti plašas, bagātīgas, skaistas un pat greznas, ar parketa grīdām un greznām durvīm, savukārt otras – nelielas, vienkāršas, pieticīgas, ar dēļu grīdām, vienkāršām durvīm, bet tomēr ērtas. Ekskursijas beigās visi kopā varēja nofotografēties jūgendstila tērpos.

2023. gada 28.martā sākumskolas 1.- 3. klašu skolēni noskatījās Latvijas Leļļu teātra kluba leļļu izrādi “Ielāps”. Izrāde bija par rūķi Diļļuku, kuram nekas nepadodas, jo viss, kam viņš ķeras klāt, pārvēršas neveiksmē, un neviens pasaules rūķis netic Diļļuka sapņiem. Bērni vēroja Rūķu ciema iedzīvotāju dzīvi, juta līdzi rūķa Diļļuka sapņiem un neveiksmēm. Izrādes laikā skolēni gan no sirds izsmējās, gan brīžiem aizdomājās par patiesām vērtībām – veiksmēm un neveiksmēm, draudzību, labiem darbiem un savstarpējām attiecībām. Pēc izrādes bērni teica, ka teātris bijis gan jautrs un smieklīgs, gan interesants un pamācošs.

2.maijā skolā viesojās mūziķi Arta un Mikus Abaroniņi, kuri 7.a, 7.b, 7.c, 8a., 8.b, 8.c, 10.a, 10.b klašu kolektīviemsniedza koncertlekciju ”Latviju svētkos godinot”. Jauniešiem bija iespēja dziedāt un patiesi just līdzi uz skatuves notiekošajam . Dziesmu starplaikos notika viktorīna par Latvijas vēsturi, kultūru, tradīcijām un dabu. Koncertsaruna “Latviju svētkos godinot” tika veltīta 4. maija svētkiem. Skolēni un skolotāji aktīvi iesaistījās pasākumā, bija pateicīgi māksliniekiem par koncertlekciju.


2023. gada 20. maijā 5. a klases skolēniizmantoja iespēju programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros iepazīties ar unikālo 19. gadsimta arhitektūras pieminekli – Latvijas Nacionālās operas ēku. Gida vadībā viņi izstaigāja namu un uzzināja teātra vēsturi, ieskatījās izrāžu tapšanas aizkulisēs un teātra darba ikdienā. Skolēniem parādīja skatuves tērpus un dekorācijas. Viņiem bija iespēja aplūkot prezidenta ložu.

26. maijā 5.a klases kolektīvs apmeklēja Melngalvju namu, kur iepazinās ar tā pamatekspozīciju un piedalījās izzinošā nodarbībā. Gida pavadībā skolēni izstaigāja Melngalvju nama iekštelpas un pabija pagrabos. Viņiem bija iespēja apskatīt sudraba kolekciju un apbrīnot svinību zāli. Greznā Svētku zāle žilbināja ar savu mirdzumu – apgleznotie griesti, vitrāžas. Skolēni uzzināja, kā atšķirt īstu kristāla lustru no viltojuma. Ar interesi skolēni noskatījās filmu par to, kā Melngalvju nams nodega un kā tika atkal atjaunots.

